Розділові знаки між думками
Shakespeare & Company або як потрапити в рай.

Стіни з книжкових полиць, які просто вгинаються від кількості історій, що там нишком заховані, приставні сходи, архітектура ар-нуво і якась незрима магія, що огортає тебе з голови до п ‘ят, варто тільки туди увійти. І неважливо, що тісно, що поряд стільки ж зацікавлених спостерігачів, що світло з кольорових вітражів згущує простір – тут все так як і повинно бути, тут справжній дім для тих, хто носить в серці книги.

Історія цієї унікальної богемної книгарні розповідає, що на вулиці Одеон в будинку номер 12 колись розташовувався відомий книжковий магазин Shakespeare & Company. Його господиня – американська письменниця і видавець Сильвія Біч позичала книги самому Хемінгуею, а в 1922 році опублікувала культовий роман Джеймса Джойса «Уліс», проте, магазин був закритий владою під час окупації.

24407

 

Processed with VSCO with a6 preset

 

Згодом американець Джордж Уітмен відродив книгарню, трактуючи її назву як «роман з трьох слів». Серед його клієнтів були Генрі Міллер, Анаіс Нін і Річард Райт. У магазині є 13 спальних місць, де можна навіть заснути, читаючи улюблений роман і смакуючи гарячий чай. Зараз книгарнею володіє донька Уітмена, яку теж звати Сильвія і, гадаю, не з проста;)

***

                                Джордж продовжив традицію Сильвії  Біч допомагати невідомим письменникам. У магазині він розставив крісла та дивани, щоб талановиті  прозаїки могли працювати і навіть ночувати там. Затишний магазинчик став головним місцем зустрічей творчої інтелігенції 60-70 рр. Поруч з входом в магазин можна прочитати написаний крейдою маніфест:

Деякі люди називають мене Дон Кіхотом, бо моя голова досі в хмарах і я сприймаю всіх ангелами в раю. Замість того, щоб бути добропорядним продавцем книг, я схожий на притулок меланхолійного письменника, в якому кімнати як глави в романі. Толстой і Достоєвський для мене більш реальні, ніж сусіди. І ще дивніше те, що до мого народження Достоєвський написав «Ідіот» – історію мого життя. З тих пір, як я прочитав її, я шукаю дівчину, яку звуть Настасья Пилипівна … Сто років тому моя книжкова крамниця була винною крамницею. А в 1600 році весь будинок був монастирем, що називався «Будинок Майстра». У Середні віки в кожному монастирі був монах-ліхтарник,  обов’язком якого було запалювати лампи, коли приходив вечір. Я робив це п’ятдесят років. Тепер черга моєї дочки.

Джордж Уітмен ”

Processed with VSCO with a6 preset

Над входом так і написано: “будьте ввічливі з незнайомцями, будь-який з них може виявитися янголом“. Творчі люди і зараз мають право зупинитися тут з умовою, що будуть працювати не менше години в день. І звичайно, можна читати скільки влізе і при цьому милуватися з вікна видом на Нотр-Дам.

Давайте мені свою долоню і я проведу вас у чарівний світ, в якому хтось розчинився у нео-фантастиці, хтось обирає між класикою 30-х та авторами біт-покоління, а комусь до душі легкий романізм та можливість просто повірити у дива.

На другому поверсі книгарні мені пощастило зустріти пухнастого господаря, який тихо сопів собі на канапі, поки туристи натовпом розглядами кожен сантиметр книжкових полиць.

Т-с-с, не розбудіть;)

Processed with VSCO with a6 preset

 

Праворуч від муркотуна знаходиться невеличка кімнатка, де можна насолоджуватись улюбленими історіями в плетеному кріслі-гойдалці, навпроти стоїть стареньке піано, яке періодично тішить відвідувачів музичними творами, що розливаються в повітрі розмаїттям емоцій – від суму і до безкінечної усмішки.

Почитали б тут?)

Processed with VSCO with a6 preset

А ще вірші, зізнання в коханні, улюблені цитати з книг і якесь дивовижне, невичерпне джерело натхнення.

Processed with VSCO with a6 preset

Тут Париж наче перероджується, зберігаючи в собі усю цю небачену досі мистецьку атмосферу, він живе, дихає на повні груди, вростає у тебе корінням і ти на мить усвідомлюєш, що наче вже жила тут, наче твої ступні вже не раз підіймались цими східцями та губились поміж мереживом вулиць, що небо, яке зараз торкається твоїх плечей – рідне, неповторне і таке знайоме.

Processed with VSCO with a6 preset

 

Processed with VSCO with e6 preset

І хто зна, можливо, саме тут й зародилась ідея для нового роману, тому що коли емоції переповнюють тебе по вінця душі – немає сенсу щось приховувати чи стримувати будь-які творчі пориви, потрібно просто віддатись миті і насолоджуватись нею сповна.

 

Processed with VSCO with a6 preset

 

Photo 4-13-17, 16 31 46 (1)

Головний трофей)

Processed with VSCO with a6 preset

Адреса – 37 Rue de la Bûcherie, 75005 Paris

Leave a Comment

Name*
Email*
Website

*